Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle

ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Utworzono dnia 06.07.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle przystąpiła do programu Cyfrowej wypożyczalni międzybiblioteczniej książek i czasopism naukowych ACADEMICA.

ACADEMICA jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną książek i czasopism naukowych. Daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróżowania do Warszawy. W systemie dostępne są publikacje ze wszystkich dziedzin wiedzy. ACADEMICA umożliwia korzystanie online w bibliotekach z zasobów książek i czasopism, którymi dysponują tylko duże biblioteki naukowe.

 

ZASOBY REZERWACJE
Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece. Rejestracji użytkowników systemu Academica dokonują biblioteki.

 

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Gminnej Bibliotece Publicznej w Długosiodle:

 

  • Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle, ul. Królowej Jadwigi 36, I piętro.

  • Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Długosiodle.

  • Użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza - oświadczenia, który otrzyma od pracownika biblioteki. Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).

  • Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni. Ilość rezerwowanych publikacji jest ograniczona.

  • Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.

  • Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

  • Przeglądanie katalogu publikacji udostępnianych przez CWPN Academica, sprawdzanie ich dostępności, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, wyszukiwanie bibliotek, należących do systemu oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji. Składanie rezerwacji wymaga zalogowania się na portalu academica.edu.pl.
     

  • Przed logowaniem na stronie portalu należy wybrać z listy bibliotek – Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle.

 

Aby przejść do strony ACADEMICA – kliknij w poniższy link:

https://academica.edu.pl/

 

ZAŁĄCZNIKI:

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 10

W poprzednim miesiącu: 165

Wszystkich: 4603