Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Wycieczka "Śladami Norwida". Zapraszamy do zapisów!

Utworzono dnia 30.09.2021

W ramach obchodów Roku Cypriana Kamila Norwida Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle organizuje wyjazd do Pałacu w Dębinkach. Wyjazd 7 października. Zapraszamy do zapisów!

czytaj dalej na temat: Wycieczka "Śladami Norwida". Zapraszamy do zapisów!

Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej"

Utworzono dnia 07.09.2021

Już po raz dziesiąty w całej Polsce odbyła się akcja Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzowanie kanonu polskiej literatury. Lekturą tegorocznej edycji była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. 

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej"

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 25.08.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zapraszamy w sobotę 4 września br. o godz. 15.00 do Centrum Kultury. Czytać będzie Dominika Ostałowska - aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Podczas wydarzenia będzie można uzyskać pamiątkową pieczęć na przyniesionym egzemplarzu "Moralności Pani Dulskiej".

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2021

Wakacyjny Tydzień z GCIKSiR i Biblioteką

Utworzono dnia 07.07.2021

W tygodniu pełnym przygód zorganizowanym przez GCIKSiR i Bibliotekę wzięło udział 20 dzieci z terenu gminy. Dzieciaki nie mogły się nudzić. Oprócz wycieczek i turniejów sportowych wzięły udział m.in. w warsztatach "las w słoiku", lekcjach pływania, gościły w remizie OSP w Długosiodle. Miały możliwość poczuć się niczym Charlie Bucket odwiedzając fabrykę… lodów. Eksperymenty z ciekłym azotem i lodowy poczęstunek wywołały szeroki uśmiech na każdej twarzy.

czytaj dalej na temat: Wakacyjny Tydzień z GCIKSiR i Biblioteką

Spotkanie z poezją

Utworzono dnia 21.06.2021

Z miłości do poezji się nie wyrasta, ona towarzyszy nam przez całe życie. Po raz pierwszy stykamy się z nią jako małe dzieci w domu, później w przedszkolu, w szkole i w dorosłym życiu. Poezja w kulturze jest wszechobecna - pod strzechami wiejskich chat, w ludowych obrzędach, piosenkach, przysłowiach. Na małych i wielkich scenach - w teatrach, operach, festynach, przeglądach, konkursach a przede wszystkim w literaturze. Każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie, na każdą okoliczność i okazję. Lubimy ją za możliwość własnej interpretacji i za to, że pomaga zrozumieć świat, wyrazić uczucia i emocje, zagłębić się we własnych myślach. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z poezją

ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Utworzono dnia 06.07.2021
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle przystąpiła do programu Cyfrowej wypożyczalni międzybiblioteczniej książek i czasopism naukowych ACADEMICA.
czytaj dalej na temat: ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Zapraszamy na spotkanie z Janem Długołęckim

Utworzono dnia 17.06.2021

Zapraszamy na Wieczór poezji z Janem Długołęckim, który odbędzie się 21 czerwca 2021 r. o godz. 16.00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury w Długosiodle.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na spotkanie z Janem Długołęckim

„ŚPIEWAJĄCA BIBLIOTEKA” - SPOTKANIE AUTORSKIE Z EDYTĄ ZARĘBSKĄ

Utworzono dnia 10.06.2021

W ramach trochę przesuniętego w czasie Tygodnia Bibliotek 9 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zaprosiła 5 i 6-latki z terenu naszej gminy na spotkanie literacko-muzyczne zatytułowane „Śpiewająca Biblioteka”. Spotkanie odbyło się na żywo w Parku w Długosiodle. Celem było zainteresowanie małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem.

Gośćmi byli artyści z Lublina – Edyta Zarębska zwana Babcią Grunią, pisarka, ilustratorka, malarka, laureatka konkursu literackiego im. Astrid Lindgren zorganizowanego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Robert Zarębski, muzyk i kompozytor.

czytaj dalej na temat: „ŚPIEWAJĄCA BIBLIOTEKA” - SPOTKANIE AUTORSKIE Z EDYTĄ ZARĘBSKĄ

Spotkanie z pisarką - Agnieszką Jeż

Utworzono dnia 08.06.2021

8 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Długosiodle gościła Agnieszka Jeż, pisarka, autorka m.in. Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano, Szaniec, Spotkajmy się po wojnie czy cyklu powieściowego Dom pod trzema lipami.

Autorka opowiedziała o swoim życiu i wyborach, które doprowadziły ją do pisania. Najpierw powieści historyczno-obyczajowych, a później kryminałów. Chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez czytelników. Pisarka zdradziła też plany dotyczące kolejnych książek.

Było to pierwsze w tym roku spotkanie autorskie w bibliotece, które odbyło się na żywo  z udziałem czytelników.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z pisarką - Agnieszką Jeż

Parada czytelnicza 2021

Utworzono dnia 19.05.2021

Parada Czytelnicza 2021 dobiegła końca. Przez 10 dni maszerowaliśmy on-line z naszymi ulubionymi bohaterami i co ważne, każdy z nich miał coś do powiedzenia! Dziękujemy, że stawiliście się tak licznie! Nie zdołaliśmy wybrać, które przebranie było najciekawsze... dlatego, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Zapraszamy do biblioteki w po odbiór upominków.

czytaj dalej na temat: Parada czytelnicza 2021

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 10

W poprzednim miesiącu: 165

Wszystkich: 4603