Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wesołych Świąt!

Utworzono dnia 20.12.2021

Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożegonarodzenia!

czytaj dalej na temat: Wesołych Świąt!

Finał Konkursu Recytatorskiego - "Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich"

Utworzono dnia 17.11.2021

Bieżący rok to czas rocznic gigantów polskiej literatury. Czterech spośród nich decyzją Sejmu RP stało się oficjalnymi patronami roku 2021. W ten sposób uhonorowani zostali: Cyprian Kamil Norwid w dwusetną rocznicę urodzin, Stanisław Lem, Tadeusz Różewicz oraz Krzysztof Kamil Baczyński w setną rocznicę urodzin. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem „Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich”, skierowany do młodzieży i dorosłych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.

czytaj dalej na temat: Finał Konkursu Recytatorskiego - "Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich"

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Utworzono dnia 15.11.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle pozyskała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zakup nowości wydawniczych realizowany jest od 14 października do 30 listopada br. w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

czytaj dalej na temat: Dotacja na zakup nowości wydawniczych

„ŚCIEŻKA OBOK DROGI”

Utworzono dnia 12.11.2021
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości biblioteka zaproponowała mieszkańcom program słowno - muzyczny pt. „Ścieżka obok drogi”. Aktorka Ewa Dałkowska zaprezentowała fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
czytaj dalej na temat: „ŚCIEŻKA OBOK DROGI”

Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

Utworzono dnia 10.11.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu. Wraz z listem od Prezydenta otrzymaliśmy okolicznościowe wydanie "Moralności Pani Dulskiej", które wzbogaci księgozbiór biblioteki.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Utworzono dnia 26.11.2021

26 listopada Filę biblioteczną w Starym Bosewie odwiedzili wyjątkowi goście. Przedszkolaki wraz opiekunami przyszli na lekcję biblioteczną z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. 

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Konkurs Recytatorski: Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich

Utworzono dnia 11.10.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim: Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich - Baczyński / Lem / Norwid / Różewicz. 

czytaj dalej na temat: Konkurs Recytatorski: Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Utworzono dnia 31.10.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
 

 

czytaj dalej na temat: „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

„ŚCIEŻKA OBOK DROGI” – WSPOMNIENIE O MARSZAŁKU JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Utworzono dnia 21.10.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zaprasza 10 listopada o godz. 17.00 na wydarzenie słowno - muzyczne, pt. „ŚCIEŻKA OBOK DROGI” – Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim. Wystąpią Ewa Dałkowska i Dominik Rosłoń.

czytaj dalej na temat: „ŚCIEŻKA OBOK DROGI” – WSPOMNIENIE O MARSZAŁKU JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Mała Książka Wielki Człowiek 2021

Utworzono dnia 06.10.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle i jej filie kontynuują przygodę z kampanią „Mała książka - wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Mała Książka Wielki Człowiek 2021

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 10

W poprzednim miesiącu: 165

Wszystkich: 4603