Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle

AKTUALNOŚCI, strona 1:

KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Utworzono dnia 15.10.2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zaprasza do udziału w Konkursie PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. Zgłoszenia i udział w formie nagrań audiowizualnych. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne tutaj.

czytaj dalej na temat: KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską

Utworzono dnia 07.10.2020

Do Długosiodła zawitała wystawa fotografii dziennikarki i podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej. Galeria przedstawia 40 najpiękniejszych uśmiechów ze wszystkich zakątków świata. Zainaugurowało ją spotkanie z autorką tych niezwykłych uśmiechów, będących najpiękniejszą, nie znającą granic mową świata. Z ogromnym przejęciem opowiadała o życzliwych ludziach różnych kultur i narodów, których sfotografowała podczas licznych podróży. Zachęcała jednocześnie do uśmiechu i przekonywała, że to najwspanialszy język międzynarodowy.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Elżbietą Dzikowską

Noc Bibliotek 10.10.2020

Utworzono dnia 06.10.2020

NOC Bibliotek? To już w tę sobotę - 10 października 2020 r. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle. Startujemy od godz. 17.00.

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 10.10.2020

„Mała książka - wielki człowiek”

Utworzono dnia 28.09.2020
Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie!

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

czytaj dalej na temat: „Mała książka - wielki człowiek”

Zapraszamy po nowości książkowe

Utworzono dnia 23.09.2020

Zapraszamy po nowości książkowe do Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle. Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy po nowości książkowe

Deklaracja dostępności

Utworzono dnia 22.09.2020

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych...

czytaj dalej na temat: Deklaracja dostępności

Narodowe Czytanie w Długosiodle

Utworzono dnia 21.09.2020

W piątkowe popołudnie Gminna Biblioteka Publiczna oraz działający przy bibliotece Klub Przyjaciół Książki wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentowali fragment „Balladyny”. Podczas krótkiej inscenizacji odczytano scenę 3 aktu 1 dramatu Juliusza Słowackiego.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w Długosiodle

Zapraszamy na wernisaż Elżbiety Dzikowskiej

Utworzono dnia 17.09.2020

Chińskie przysłowie mówi: „Gdy nie wiesz co podarować, podaruj uśmiech”. Zapraszamy do biblioteki na wernisaż prac i spotkanie z autorką Elżbietą Dzikowską. Spotkanie odbędzie się 5 października 2020 r. o godz. 17.00 na sali wystawowej Centrum Kultury w Długosiodle.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na wernisaż Elżbiety Dzikowskiej

KinoNaDworze w Długosiodle

Utworzono dnia 17.08.2020

Niedzielny wieczór w parku upłynął w atmosferze kina akcji. Mieszkańcy licznie przybyli na amerykański thriller wyreżyserowany przez Ricka Romana Waugha Świat w ogniu.

czytaj dalej na temat: KinoNaDworze w Długosiodle

Koncert tenorów w parku

Utworzono dnia 12.08.2020

Zapraszamy na ostatni z cyklu Letnich Koncertów w Długosiodle! W nidzielę w parku o godz. 17.00 wystąpią tenorzy LeonVoci.

LeonVoci – zespół ze Lwowa założony w 2015 roku przez Nazara Tatsyshyna – lidera kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego LeonVoci oznacza „Głosy lwów” lub „Głosy Lwowa”. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Obdarzeni są naturalnie brzmiącym głosem. Laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Gwiazdy polskiej edycji programu „MAM TALENT”, gdzie jury i widzowie owacjami na stojąco przyjęli wykonawców, zostali również okrzyknięci objawieniem na polskim rynku muzycznym.

czytaj dalej na temat: Koncert tenorów w parku

W piątek 14 sierpnia biblioteka i filie będą nieczynne!

Utworzono dnia 11.08.2020

Zarządzeniem Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle ustala się 14 sierpnia 2020 r. dniem wolnym od pracy za dzień 15 sierpnia święto przypadające w sobotę.

czytaj dalej na temat: W piątek 14 sierpnia biblioteka i filie będą nieczynne!

POWSZECHNY SPIS ROLNY - PSR 2020

Utworzono dnia 11.08.2020

Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

Po zakończeniu żniw rolnicy z całej Polski będą mieli jeszcze jeden bardzo ważny obowiązek do wypełnienia. Chodzi o Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada br. Nie trzeba czekać na wizytę rachmistrza – warto spisać się samemu przez Internet lub umówić się na spis telefoniczny.

Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. To najważniejsze badanie polskiego rolnictwa – jego ostatnia edycja odbyła się 10 lat temu. Przygotowania do spisu trwają w całym kraju, również w naszej gminie.

 

czytaj dalej na temat: POWSZECHNY SPIS ROLNY - PSR 2020

"Bajkowe popołudnia"

Utworzono dnia 16.07.2020

Po indiańskiej wiosce nadszedł czas na popisy artystyczne. Na ostatnich wakacyjnych zajęciach dzieciaki oddały się wspaniałej zabawie - malowaniu na folii. Prosta zabawa a tyle uciechy – jak nie pasował pędzel można było wykorzystać same dłonie. To było zupełnie inne doświadczenie niż malowanie na papierze a efekty zaskoczyły samych wykonawców. Kierując się własnym natchnieniem doświadczyli prawdziwie artystycznych emocji. Mali twórcy szybko zorientowali się, że malowanie na folii jest łatwe i ciekawe. Ostatecznie ich wysiłki zaowocowały całkowicie magicznymi, fantazyjnymi dziełami dziecięcej wyobraźni.

czytaj dalej na temat: "Bajkowe popołudnia"

Zapraszamy dzieci na "Bajkowe popołudnia"

Utworzono dnia 14.07.2020

Zapraszamy dzieci na "Bajkowe popołudnia" do Gminnej Biblioteki Publicznej. Wakacyjne zajęcia odbywają się codziennie od godz. 15.00.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy dzieci na "Bajkowe popołudnia"

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 32

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 80

Wszystkich: 960